Kamieniarstwo Przemysław Lisiak

Blat granitowy

Blaty marmurowe łódź

Blaty kuchenne

Schody marmurowe

Schody granitowe

Poradnik czyszczenia granitu

Szanowny Kliencie!

Dziękujemy za wybór właśnie naszego produktu! Nasza oferta to produkty wykonane z najwyższej jakości surowców z wykorzystaniem talentu, wiedzy i doświadczenia zespołu. Aby nasz towar jak najdłużej Państwu służył, sugeruję zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Czyszczenie nagrobków

  • W trosce o wygląd i trwałość nagrobków należy stosować środki myjące nie zawierające wosków, substancji ściernych itp.
  • Zaleca się szczególnie na nagrobkach granitowych stosowanie płynów do mycia (płyn do mycia naczyń, mydło w płynie).
  • Nie należy czyścić nagrobka na sucho, gdyż może to spowodować porysowanie powierzchni.
  • Nie należy stosować środków konserwujących, gdyż każdy pomnik jest zabezpieczony przez producenta.
  • Tablic napisowych nie należy czyścić substancjami ściernymi przy użyciu szczotek ostrych, gdyż może to spowodować zdarcie farby/złota jeżeli litery były nim pokryte.
  • Portrety i wizerunki należy myć czystą wodą bez stosowania detergentów przy użyciu miękkiej gąbki.

Czyszczenie blatów, schodów granitowych

  • Do blatów kuchennych należy stosować wyłącznie impregnaty przeznaczone do tego celu. Muszą to być produkty, które nie zagrażają naszemu zdrowiu, z aprobatą dopuszczającą do kontaktu z żywnością, zgodne z normą europejską.
  • Należy stosować środki przezroczyste do kamieni polerowanych, zabezpieczające przed plamami, powodujące, iż materiał potraktowany nie chłonie wody i substancji oleistych, nie tworzy warstwy na powierzchni i nie zmienia koloru naturalnego kamienia.
  • Konserwowana powierzchnia powinna być sucha i czysta. Ewentualna obecność wody lub kurzu może spowodować iż efekt nie będzie równomierny. Jeśli powierzchnia jest konserwowana po raz pierwszy, sprawdzić działanie produktu na próbce materiału lub na niewidocznym kawałku materiału, nanosząc preparat konserwujący w sposób równomierny szmatką lub gąbką. Nadmiar preparatu powoduje powstanie na powierzchni lepkiej warstwy. Natychmiast po naniesieniu usunąć ewentualny nadmiar sucha ścierką.

Zakład kamieniarski Przemysław Lisiak

Ta strona korzysta z plików cookies na zasadach określonych w polityce prywatności